اتومبیل هایی که در شهر کانادا یافت می شوند معولا در سه دسته شخصی، اجاره ای و تاکسی قرار می گیرند.

افراد در ابتدای ورود به کانادا برای سفر، مهاجرت و یا اقامت بهتر است از اتومبیل های اجاره ای استفاده کنند.
نکته قابل توجه و مهم این است که در کشور کانادا معمولا تاکسی ها جزو خودروهای لوکس به شمار می روند و برای مسافران هزینه بالایی دارد. اغلب مردم به دلیل بالا بودن هزینه های خدماتی در کشور کانادا سعی می کنند تا آنجا که میتوانند اتومبیل هایی را برای کارهای مختلف اجاره کنند.
مسافران و توریست هایی که به این کشور سفر می کنند، اغلب با اجاره خودرو سفر خود را راحت تر می کنند. همچنین برای حمل وسایل منزل و اسباب کشی نیز خودرو های مختلف و بزرگی وجود دارد که با اجاره آن ها می توان به صورت شخصی کارهایی از این قبیل را انجام داد.

بر خلاف ایران که برای اجاره خودرو باید ودیعه های مختلفی را در اختیار شرکت ها قرار داد، اجاره خودرو در کانادا امری رایج بوده و تنها با یک مدرک انجام می شود. فرد با داشتن یک گواهینامه بین المللی و یا گواهینامه ای که در کشورهای مورد تایید کشور کانادا اخذ شده باشد، می تواند به شرکت های اجاره دهنده خودرو مراجعه کند و خودرو خود را اجاره کند.

معمولا مدل های خودرو های کرایه ای بالا بوده و استفاده از آن ها بسیار راحت است. فرد با تعیین آپشن های مورد نیاز از جمله اندازه و سایز خودرو می تواند رزو را انجام دهد. توصیه می شود برای اجاره خودرو از قبل به این شرکت ها مراجعه نمود و زمان معین را برای رزرو تعیین نمود، زیرااز لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.