اگر که چند سالی ایران نبوده اید و قصد سفر به شهرهای زیبای کشورمان را دارید میتوانید از شرکت های مجاز با اجاره خودرو سفری خوش را برای خود رقم بزنید.

برخی آثار تاريخي و جاذبه هاي توريستي شهر اصفهان

کاخ چهلستون اصفهان

عمارت چهلستون در اوايل قرن ۱۱ در ميان باغ و مجموعه بناها و كاخهاي محوطه صفوي ساخته شده است . اين عمارت به منظور پذيرائي رسمي از ميهمانان و سفراي خارجي ، طي سه مرحله ساخته شده است .

مرحله ۱ ـ تالار اصلي و بزرگ . مرحله ۲ ـ ايوان آئينه و اطاقهاي طرفين آن . مرحله ۳ ـ ايوان ستون دار كه از هجده عدد ستون و سقف چوبي تشكيل شده است .

نام چهلستون به نشانه كثرت ستون ها و انعكاس تصوير بيست ستون در آب استخر روبه رویش است.

ميدان نقش جهان اصفهان

يكي از زيباترين ميدان های جهان است كه در اطراف آن اطاق هایی در دو طبقه با يك اندازه و شكل احداث شده است . تعداد چهار اثر تاريخي بي نظير در اطراف ميدان قراردارد . عمارت عالي قاپو ـ مسجد امام ـ مسجد شيخ لطف اله و سر درب بازار قيصريه .  ميدان امام امروزي يكي از مراكز خريد صنايع دستي و همچنين محل برگزاري بسياري از مراسم ملي و مذهبي مي باشد .

بازار قيـصـريه اصفهان

سردر قيصريه در شمال نقش جهان ساخته شده است . اين سردر ، يكي از زيباترين نقاشي هاي مربوط به دوران صفويه را به نمایش میگذارد. از اين سردر ، وارد يكي از زيباترين بازارهاي دنیا مي شويم . اين بازار در دوران صفويه مركز فروش كالاهاي گران قيمت بوده است و نمايندگان شركتهاي خارجي در اين مكان دارای مغازه  بوده اند . بازار اصفهان يكي از بزرگترين بازارهاي ايران است كه دارای قسمت های مختلف مي باشد و در هرقسمت كالاهاي خاصي را به فروش مي رسانند . براي مثال قسمت صنايع دستي ، طلا و نقره ، قالي ، كفش و غيره . بازديد از همه قسمتهاي بازار ساعتها به طول مي انجامد .

با شرکت اجاره خودرو ره پویان گشت تماس بگیرید خودرو مورد نظرتان را اجاره کنید و سفری خاطه انگیز را برای خود و خانوادتان رغم بزنید.