آشنایی با باغ های زیبا و دیدنی تهران

شاید باورتان نشود اما درست در وسط همین پایتخت شلوغ و پرسر و صدا هنوز هم باغ هایی را با درختان تنومند و سر به فلک کشیده و جوی های روان وجود دارندکه با قدم زدن در آنها روح انسان تازه می شود. اگر که چند سالی ایران نبوده اید و قصد سفر به شهرهای زیبای کشورمان را دارید میتوانید از شرکت های مجاز با اجاره خودرو سفری خوش را برای خود رقم بزنید.

باغ ایرانی

 

 باغ ایرانی، آنقدر در دنیای طراحی و معماری باغ ها دارای ظرفیت های زیباشناسی ارزنده بوده که در دنیا، این سبک کاملا منحصر به فرد و با نام ایران شناخته می شود. حتی ساختمانی که درواقع رستوران و کافی شاپ این مجموعه است هم نمونه ای از بناهای قدیم تهران است.

باغ موزه هنر ایرانی

 

 

باغ موزه هنر ایرانی در منطقه خیابان الهیه است و بافت آن کاملا با خانه های قدیمی در آن منطقه هماهنگی دارد. در طراحی این باغ از باغ فین کاشان الهام گرفته شده و یک بنای مرمت شده است. وجود درختان سر به فلک کشیده  و… باعث می شود این محل به یک مکان فوق العاده برای ملاقات های شما با دوستانتان باشد.

باغ پرندگان تهران

 

باغ پرندگان تهران در شمال شرق تهران  واقع شده است. باغ پرندگان تهران در ۲ فاز طراحی شده است. فاز اول که هم اکنون به بهره برداری رسیده است به نام “دشتچر” نام گذاری شده است و شامل پرنده هایی است که در قفس نگهداری می شوند و یا توان پرواز ندارند. فاز دوم که مساحتی کمتر از فاز اول دارد در محدوده شمالی در حال احداث است و “آبچر” نام دارد. این فاز شامل پرندگانی است که قابلیت پرواز دارند.

پل طبیعت

 

این پل که از نمادهای شهر تهران است.در عرض از بزرگراه مدرس می گذرد و پارک های طالقانی و آب و آتش را به هم متصل می کند. معمار و طراح این پل خانم  لیلا عراقیان می باشد.درطول پل فضاهایی برای فعالیت های فرهنگی، تفریحی و گردشگری تدارک دیده شده مانند کافی شاپ، رستوران، کافه گالری و همچنین فضای سبز در پل اشاره کرد که در کنار انحنای بدنه مناظر زیبایی را ایجاد کرده است.

عمارت قاجاریه نیاوران

 

این باغ دو دوره تاریخی را در خود جای داده است؛ مثلا در بخشی از این باغ کاخ صاحبقرانیه به عنوان یادگاری زیبا از دوران قاجار خودنمایی می کند و در آن طرف کاخ نیاوران قرار دارد که روزگاری محل زندگی آخرین پادشاه ایران و خانواده اش بود. بناهای دیگری نیز در این باغ وجود دارند که هرکدام  تاریخ  پرشکوهی را به نمایش میگذارد. قدم زدن در کوشک احمدشاهی با زیبایی هایی کم نظیرش لذتتان را از این عمارت تاریخی دو چندان میکند. این بنا در چند قدمی کاخ نیاوران جلوه گری می کند. بنایی که سوژه عکس بسیاری از عکاسان و نشانی از به کارگیری هنر معماری ایرانی و اروپایی در این باغ است.

موزه آبگینه و سفالینه تهران

 

یکی از ده موزه برتر ایران است و هر ساله در حدود ۲ میلیون گردشگر از آن دیدن می کنند. موزه آبگینه در خیابان تاریخی سی تیر تهران قرار گرفته است. عمارتی که موزه آبگینه در آن قرار دارد یکی از دیدنی ترین خانه های تهران است و آجرکاری های آن از نمونه های عالی آجرکاری خانه های تاریخی به حساب می آید. در این موزه آثار با ارزشی را میبینید که از معبد چغازنبیل کشف شده اند و پیشینه آن ها به دوران هزاره دوم پیش از میلاد باز می گردد.

با شرکت اجاره خودرو ره پویان گشت همراه باشید و اوقات خوش و شادی را در کنار دوستان و خانواده سپری کنید.