جنگل مازیچال

Related image

در ابتدای جاده کلاردشت به عباس‌آباد جنگلی وجود دارد که پاییز هر سال آمیخته از  دنیایی از رنگ‌های شاد پاییزی است. منطقه‌ای نسبتا مرتفع و مشرف بر کوه‌های پوشیده با جنگل که وقتی به انتهای آن برسید می‌توانید خط ساحلی دریای مازندران را در صورت صاف بودن آسمان در کیلومترها دورتر تماشا کنید.

ابتدای آبان بهترین فرصت است و هر چه به پایان پاییز نزدیک شوید، به علت برف‌گرفتگی مسیر، رانندگی در جنگل کمی دشوار می‌شود. در این صورت بهتر است با خودروهای شاسی‌ بلند به جنگل بروید، یا تجربه رانندگی در مسیرهای جنگلی شیب‌دار و برف‌گرفته را با زنجیرچرخ داشته باشید.

کویر مصر

گرمای شدید هوا در تابستان و سرمای شدید در زمستان، پاییز را زمان مناسبی برای سفر به مصر می‌کند.ریگزارهای بکر، رمل‌ها و ماسه‌بادی‌های چین‌خورده و بسیار تماشایی و مناظر کم‌نظیر کویری در کنار سکوت و آرامشی که در مناطق دور از شهر نصیب شهرنشینان خسته می‌شود، زیر آسمان بسیار پرستاره‌ای که به قول گردشگران می‌شود شب‌ها ستاره‌هایش را یکی یکی با دست چید.

دریاچه شورمست

در مسیر جاده تهران به قائمشهر یا همان جاده فیروزکوه، دنیایی از عجایب گردشگری را می‌توان پیدا کرد. یکی از آنها دریاچه شورمست است که در فاصله‌ای نسبتا کم با جاده قرار گرفته است.گر از تهران سفر می‌کنید، در فاصله حدود ۳ کیلومتری پل سفید، می‌توانید تابلوهای خروجی جاده شورمست را پیدا کنید.

با اجاره خودرو ره پویان گشت بهترین سفرها را تجربه کنید.