تاریخچه اجاره خودرو

تاریخچه اجاره خودرو درجهان و ایران 

زمان وتاریخ دقیقی برای اجاره خودرو موجود نمی باشد زیرا در زمانهای قبل از تولید خودرو این کار مرسوم بوده به این شکل که ان موقع مردم وسایل نقلیه و حیوانات مربوط به زمان خود را از قبیل اسب ، شتر ،درشکه وارابه را به اجاره و کرایه می دادند .

نیاز به اجاره خودرو درقدیم از انجایی به وجود امد که مردمی که برای سفری در زمان محدود و یا گشت در شهر مقصد نیاز به اجاره خورو پیدا کردند که برای انها کرایه خودرونسبت خرید ان توجیه اقتصادی بیشتری داشت .

بعدها با گذشت زمان و با بیشتر شدن ارتباط بین شهرها وکشورها وایجاد دفاتر و نمایندگی شرکت های بین الملی در

درکشورهای دیگر وهمچنین رشد بالای صنعت توریسم نیاز به اجاره خودرو افزایش چشمگیری پیدا کرده و این شغل که برای اولین بار در المان در سال ۱۹۲۱ با سه خودرو به صورت رسمی شروع بکار کرده بود وبعدها در امریکا (۱۹۱۶) رفته رفته در سراسر دنیا فراگیر شد .

Clasic _fars4pic_ir (4)

اجاره خودرو درایران بصورت حرفه ای از دو دهه قبل شروع شد و این شرکت ره پویان گشت با بیش از۱۵ سال سابقه وبا داشتن جواز کسب از اتحایه مسافربری یکی از پیشگامان این حرفه در ایران است .

اجاره خودرو درایران در تیپ های مختلف صورت میگیرد .

۱.اجاره خودرو بدون راننده برای مشتریان شخصی و داخلی

۲.اجاره خودرو برای عروسی با و بدون راننده

۳.اجاره خودرو به توریست ها برای بازدید از ایران

۴.اجاره خودرو به شرکتهای خارجی و داخلی

۵.تامین خودروهای اجلاس ها ، همایش ها و کنفرانس ها

که این شرکت (ره پویان گشت) بیشتر تمرکز و تخصص و شهرت خود را در سه مورد اخر دارد که در اخبار اینده در مورد انها بیشتر خواهیم گفت .

هم اکنون شرکت ره پویان گشت با دارا بودن سوابق درخشان درانجام امور تامین و اجاره خودرو و همچنین برگذاری بسیاری از اجلاس ها و همایش هایی که کشور عزیزمان ایران میزبان ان بوده توانسته جایگاه خوبی برای خود در این خصوص بین نهادها ، ادارات دولتی وخصوصی ، سفارتخانه ها و همچنین دفاتر اقتصادی و شرکت های خارجی فعال در ایران داشته باشد .

ارسال پاسخ