اجاره خودرو و رانندگی در سفر های خارجی

یکی از قسمت های  لذت بخش و هیجان انگیز زندگی که هر آدمی باید آن را تجربه کند رفتن به سفر های خارجی و دیدن جاذبه های گردشگری در نقاط مختلف دنیا است . اجاره خودرو ره پویان گشت این فرصت را داشته است تا با توریست های زیادی در ارتباط باشد و تجربیاتمان در این زمینه را در اختیارتان قرار دهیم.

در ادامه با توجه به این تجربه ها راهکارهایی را برای رانندگی در کشور های دیگر در اختیارتان قرار می دهیم.

حس استرس ناشی از پیدا کردن یک تاکسی فرودگاه، چیزی است که تقریبا همه  ما آن را تجربه کردیم و دوست نداریم هرگز دوباره تکرار شود. راه حل این موضوع در دست شرکت های اجاره خودرو است که معمولا هم نمایندگی در فرودگاه دارند و هم در سطح شهر .

قبل از اینکه در کشور مورد نظرتان ماشین اجاره کنید، باید با فرهنگ رانندگی آن کشور تا حدودی آشنایی داشته باشید.

گواهی نامه بین المللی رانندگی

قبل از اینکه در جاده ها و خیابان های آن کشور شروع به رانندگی کنید ، باید بدانید که شما قطعا نیاز به یک گواهینامه بین المللی دارید. اگر گواهینامه بین المللی ندارید باید  در فکر اجاره خودرو با راننده باشید. از آنجا که کشورهای مختلف قوانین مختلفی در مورد رانندگی دارند و این قوانین ممکن است دست خوش تغییرات شود بهتر است قبل از هر چیز از آنها اطلاع پیدا کنید.

 بیمه

اکثر کشورها قوانین بیمه خودروی اجباری دارند.

سه نوع بیمه وجود دارد:

  • بیمه در مقابل آسیب خودرو
  • بیمه در قبال آسیب به سرنشینان و راننده خودرو
  • بیمه در قبال مسئولیت شما در زمان تصادفات نسبت به دیگران
  • حتما در مورد محدوده مسئولیت خود و  شرکت اجاره خودرو را در این سه مورد، اطلاعات کافی داشته باشید.

عادات های رانندگی بین مردم آن کشور

فرهنگ رانندگی در کشورهای مختلف و دربین مردم متفاوت است و معمولا با قوانین مصوب رانندگی در آن کشور تا حدودی مقارن است! در بین این فرهنگ های متفاوت رانندگی، عادات ناپسند و گاهی خطرناک نیز دیده می شود. به نفع شماست که در مورد فرهنگ رانندگی تحقیق کنید. عادات نادرست و غلط چیزی است که بیش از قوانین رانندگی شما را ممکن است به دردسر بیاندازد و این قابلیت را دارد که کاملا برنامه سفر شما را بهم بریزد.

محدودیت های تردد در ساعات مختلف

در ساعات اوج ترافیک در کشورهای مختلف محدودیت های رانندگی اعمال می شود که شما باید از آنها آگاه باشید و تابع این قوانین.

قبل از رسیدن به فرودگاه و تصمیم گیری در مورد انتخاب شرکت های اجاره خودرو، تمام این اطلاعات را چک کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. زمانی که به فرودگاه می رسید تمام شرکت های مستقر در فرودگاه سعی در جلب رضایت شما دارند و با تبلیغات گوناگون شما را تحت تاثیر قرار میدهند. بنابراین داشتن پیش زمینه ای از سابقه شرکت ها شما را در انتخاب درست کمک میکند. برای بدست آوردن اطلاعات، قبل از سفر به سایت های اجاره خودرو مراجعه کنید و از نحوه خدماتشان مطلع شوید و از نظرات دیگر مشتریان نیز استفتده کنید.

ارسال پاسخ