هیوندای سانتافه خودرو محبوب بازار ایران

سانتافه در بازارهای جهانی در دو تیپ اصلی عرضه می‌شود؛ نمونه موجود در ایران، در بازار آمریکا سانتافه اسپرت نام دارد و مدل هفت‌نفره در آمریکا سانتافه نامیده می‌شود. در بعضی از بازارها سانتافه با نام مشابه ایران عرضه می‌شود و مدل بزرگ‌تر با نام گرند سانتافه به فروش می‌رسد. این دو خودرو با طیف متنوعی از موتورهای بنزین سوز تولید می‌شوند که اصلی‌ترین موتور نمونه‌های کوچک‌تر، موتور دو لیتری توربو با توان تا ۲۴۰ اسب بخار است و مدل بزرگ‌تر با موتور شش سیلندر ۳.۳ لیتری ۲۹۰ اسب بخاری عرضه می‌شود. در بازار خاورمیانه اما موتور ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی بر روی سانتافه نصب می‌شود و این خودرو با همین موتور به بازار ایران عرضه شده است.
سانتافه با پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری و با سیستم پاشش سوخت GDI (تزریق مستقیم سوخت)، ۱۹۰ اسب بخار نیرو و ۲۴۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این توان با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به هر چهارچرخ منتقل می‌شود ضمن آنکه راننده امکان تغییر در وضعیت رانندگی را هم دارد.

هیوندای سانتافه یکی از پر فروش ترین کراس اوور های میان سایز در دنیا است و یکی از پر فروش ترین نماینده های این کمپانی میباشد و حالا با مدل ۲۰۱۹ هیوندای سانتافه جدید قرار است تا اواسط سال ۲۰۱۸ به بازار های جهانی ورود کند . ظاهر نسل چهارم هیوندای سانتافه کاملا  یک نسل جدید از ظاهر ماشین های هیوندای را به نمایش میگذارد ؛ هیوندای سانتافه اکنون با جلو پنجره ۶ ضلعی مشبک ، چراغ های جلو نازک ، طراحی خاص مه شکن ، ستون های نازک ، برجستگی ها و زوایای فراوان چهره زیبا ، مدرن و هماهنگی را به نمایش میگذارد که خاص است و با نسل جدید دیگر ماشین های تولید شده توسط هیوندای از نظر ظاهری هم خوانی و تناسب دارد البته در ظاهر هیوندای سانتافه جدید رگه هایی از آخرین مدل آئودی Q7 مشاهده میشود و این موضوع نشان دهنده این است که چهره هیوندای سانتافه جدید بر اساس ترکیبی از سلایق اروپایی و آمریکایی شکل گرفته است .

هیوندای سانتافه جدید در داخل کابین هم باز طراحی شده است و به کلی چهره جدیدی را به نمایش میگذارد و حالا داخل کابین هیوندای سانتافه را میتوان زیبا نامید به دلیل این که حالا طراحان حداکثر تلاش خود را انجام داده اند که پارامتر های لوکس را به طور کامل به کار ببرند تا هیوندای سانتافه بتواند تغییرات مثبت خود را بیش از پیش نشان دهد . از نظر ابعاد هیوندای سانتافه جدید تغییراتی جزئی اما کارآمد داشته است و حالا فضای بار و سرنشین بیشتری را میتواند در اختیار خریداران به منظور راحتی بیشتر قرار دهد . هیوندای سانتافه جدید حتی در ساده ترین حالت باز هم لیست آپشن خوبی را در اختیار شما میگذارد و مانند نسل گذشته آپشن محور بودن را یکی از جذابیت های خودش قرار داده است .

طبق اعلام هیوندای ، سانتافه جدید قرار است تا با پیشرانه هایبرید هم عرضه شود اما تا این لحظه یک پیشرانه ۲.۲ لیتری توربو دیزل با ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۳۴ نیوتن متر گشتاور به عنوان تنها پیشرانه گازوئیلی معرفی شده است و دو نوع موتور بنزینی هم برای هیوندای سانتافه در نظر گرفته اند که نخستین نوع ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی با ۱۸۵ اسب بخار قدرت میباشد و واپسین پیشرانه قابل انتخاب هم ۲ لیتری و مجهز به توربوشارژر است که حداکثر قدرت ۲۳۲ اسب بخار را تولید میکند و هم چنین تا اینجا تنها گزینه قابل انتخاب برای سیستم انتقال قدرت هیوندای سانتافه جدید را یک گیربکس ۸ سرعته جدید ، هوشمند و کارآمد اعلام کرده اند .

.

ارسال پاسخ