معیار قیمت اجاره خودرو چیست ؟

در این مقاله میخواهیم کمی راجع به قیمت اجاره خودرو صحبت کنیم در بازار امروز اجاره خودرو قیمت ها نوسانات خاصی را دارد.این موضوع  به این علت است که به طور کلی ، صنف شرکت های اجاره اتومبیل ،معمولا در صنف اصناف یا حضور ندارد و یا در صورت حضور ، بسیار ضعیف عمل کرده است. در حوزه ای که نظارت خاصی روی آن صورت نمی گیرد به نوعی سردرگمی و افزایش حاشیه قیمتی امریست معمول و طبیعی.اما در این بین افرادی به سو استفاده از این بازار پر آشوب کرده اند و اقدام به افزایش حبابی قیمت نموده اند. البته بهتر است ، برای استفاده از هر نوع خدماتی ، حتما از جاهای مختلف  استعلام قیمت بگیرید و بهترین آن ها را انتخاب کنید.

به دنبال اجاره دهندگان مرجع باشید

اجاره دهندگان مرجع چه کسانی هستند ؟

اگر می خواهید اتومبیلی اجاره کنید همواره شرکت هایی را انتخاب نمایید که مرجع باشند.این بدان معنی است که مجموعه هایی را انتخاب نمایید که سال هاست در این حوزه فعالیت اصولی با رعایت تمامی نکات اخلاقی را دارند و در اصطلاح خوش نامند.اجاره دهندگان مرجع افرادی هستند که حتی خود اجاره دهندگان معمولی از آن ها خودرو اجاره می کنند و به دست مشتری خودشان می سپارند ! البته لازم به ذکر است به هیچ عنوان از این نوع از افرادی که با واسطه گری خودرو اجاره می نمایند ، خودرویی را اجاره ننمایید و اگر این کار را انجام دادید منتظر عواقب آن نیز باشید !

“چرخش” در اصطلاح اجاره دهندگان اتومبیل

چرخش در اصطلاح اجاره دهندگان اتومبیل به روال و روندیست که قیمت تعیین می گردد.اما این موضوع به چه صورتی است ؟ در نظر بگیرید شخص a شخصی است که سال هاست خوب و یا بد در این حوزه فعالیت دارد. شخص b را نیز در نظر داشته باشید که کمی از شخص a سابقه کمتری دارد و طی دوره آغازین فعالیت خودش ، قیمت های خدماتی شخص a را در قیمت های خودش لحاظ نموده است.اما اگر فرد c که به تازگی به این کسب و کار وارد شده است و قصد دارد کار خود را راه اندازی نماید ، قیمت های خودش را بر چه مبنایی تشریح می کند ؟ بله قاعدتا او شخص a و یا به نسبت کمتری شخص b را برای این امر انتخاب می نماید.این فرآیند و پروسه “چرخش” نامگذاری می گردد و باعث می شود همه قیمت های موجود از منبع هایی مانند aو bو c نشات بگیرد.این امر اصطلاح “تقلب قیمتی” را نیز توجیح می کند و غیر قابل انکار است که هر کسی قیمت های مد نظرش را از روی شخص و یا کسب و کار دیگری انتخاب می نماید و یا به اصطلاح “تقلب قیمتی” صورت می گیرد.

ارسال پاسخ