تعویض باتری خودرو را چه موقع انجام دهیم؟

باتری خودرو موقعی که نو است میتواند خروجی شدت جریانی حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ آمپر تولید کند. وقتی این مقدار آمپر به استارتر موتور خودرو وارد میشود میتواند میل لنگ خودرو را به راحتی بچرخاند و پیشرانه را به سرعت روشن کند، حتی اگر دمای هوای بیرون پایین باشد. اما وقتی عمر باتری بالا میرود دیگر توانایی اولش را در فراهم کردن آمپر کافی ندارد و در نتیجه دیگر استارتر پیشرانه توانایی چرخاندن سریع میل لنگ را نداشته و مخصوصا اگر دمای هوا پایین باشد ممکن است امکان روشن کردن پیشرانه خودرو را نباشد. اکثر رانندگان ممکن است با خودرویی که مدت طولانی خاموش بوده و سپس توانایی روشن شدن را ندارد، مواجه شده باشند. چنین مخمصه‌ای به هیچ وجه جزو شرایطی نیست که کسی دوست داشته باشد به آن دچار شود.

حال سوال اینجاست که آیا باید باتری خود را قبل ازینکه به چنین مرحله ای برسد تعویض کنیم؟

شرایط عادی یعنی چی؟ شرایط عادی به فاکتورها و عوامل زیادی بستگی دارد. به طور عادی، باتری خودرو نباید تحت حرارت خیلی پایین یا خیلی بالا و تکان و ضربه باشد و یک سیستم شارژر اصولی و استاندارد باید به آن متصل باشد. اما در دنیای واقعی شرایط ممکن است فرق کند. مثلاً اگر در محل گرمسیری زندگی میکنید در برخی از روزهای سال، باتری خودروی شما تحت دمای بسیار بالایی قرار دارد. در بعضی از مناطق داخل کشور نیز در طول سال باتری تحت دمای بسیار بالا و در ادامه دمای بسیار پایین قرار دارد که این موضوع به شدت روی سلامت باتری تاثیرگذار است. اگر تسمه باتری نیز دچار مشکل شود این قطعه به میزان کافی شارژ نخواهد شد و خیلی زود برایتان دردسر ایجاد میکند. پس باتری ها به ندرت در شرایط کاری نرمال قرار دارند و عمر کمتری از میزان اعلام شده تولید‌کنندگان خواهند داشت.

حال بیایید باهم نگاه دقیق تری به اجزای داخلی یک باتری معمولی از نوع سرب-اسیدی بیاندازیم تا بتوانیم بهتر متوجه مشکلات این باتریها بشویم. در داخل بدنه پلاستیکی باتری تعدادی صفحه سربی وجود دارند که به صورت خط به خط جاسازی شده‌اند. این صفحات در مخلوطی از آب و اسید سولفوریک غوطه ور هستند و این مایع فضای بین آنها را پر کرده است. این صفحات برای مقاومت بالایی طراحی شده‌اند اما شرایطی وجود دارند که میتوانند موجب شکسته شدن ساختار داخلی شان شوند. به طور مثال اگر زمان طولانی را در حالتی رانندگی کنید که باتری در جای خود محکم نشده و مدام تحت لرزش و ارتعاشات باشد این شرایط میتواند منجر به ضعیف شدن صفحات شود. هم چنین حرارت بیش از اندازه در زمان تابستان نیز میتواند واکنش‌های شیمیایی را که موجب کاهش عمر باتری میشوند را سرعت داد.

انجام سفرهای کوتاه یا توقف های زیاد در طی مسافرت های طولانی نیز میتواند به باتری خودرو آسیب برساند این امر به این دلیل است که در این شرایط، باتری هیچ گاه فرصت شارژ شدن کامل را پیدا نمیکند و پدیده لایه لایه شدن اسید در باتری اتفاق می افتد و این پدیده باعث آسیب دیدن صفحه‌ها و در نهایت کاهش طول عمر باتری میگردد.

ارسال پاسخ